Yhteystiedot


Hallitus

JKY:n hallitus vuosina 2022–23.

Puheenjohtaja
Paula Toivonen
Loukkukatu 39, 40630 Jyväskylä
040 725 2070, paula.toivonen(ät)kolumbus.fi

Varapuheenjohtaja
Jukka Syvänen
0400 649 627, kapalamaki437(ät)gmail.com

Sihteeri
Ari Liukkonen
Vainiontie 16, 40950 Muurame
0400 908 273, ari.liukkonen0(ät)saunalahti.fi

Tiedotussihteeri
Juha Ruotsalainen
040 578 4407, juha.ruotsalainen(ät)jky.fi

Nuorisovastaava, opintosihteeri
Kim Jylhä, jylhankimi(ät)gmail.com (varajäsen)

Hallitusjäsen
Aapo Palander, aapo.palander(ät)grano.fi
Virpi Riikonen, virpi.riikonen(ät)mediasepat.fi

Varajäsen
Merja Haukka, merja.haukka(ät)mediasepat.fi
Mika Honkanen, mika.honkanen(ät)lehtisepat.fi
Jyrki Honkonen, jyrki.honkonen(ät)lehtisepat.fi
Juha Salonen, juhi.salonen(ät)hotmail.fi
Katja Savolainen, ksavolainen77(ät)gmail.com

Hallituksen ulkopuolinen taloudenhoitaja
Sari Liukkonen, sari.liukkonen(ät)netti.fi

Yhteyslomake

Alla olevalla lomakkeella voit ottaa yhteyttä ammattiosastoon esimerkiksi sähköpostiosoitteesi lisäämiseksi postituslistalle. Kirjepostit puheenjohtajan tai sihteerin kotiosoitteeseen.

Yhteyslomake

Edustajat työpaikoilla

JKY:n jäseniä edustavat pääluottamusmiehet, työsuojeluvaltuutetut ja yhdyshenkilöt Jyvässeudun työpaikoilla.

Brand ID Oy: Mikko Kitinoja (plm), Raimo Lindberg (tsv)
Grano Oy: Aapo Palander (plm)
Keski-Suomen Painotuote Oy: Timo Janhonen (plm)
Keski-Suomen Sivu Oy: Kalle Aarikka (yhdyshenkilö)
Kirjapaino Kari Ky: Ari Liukkonen (plm), Paula Toivonen (tsv)
Kirjapaino Ässä Oy: Topi Keiskoski (plm), Reija Oksanen (tsv)
Lehtisepät Oy: Jyrki Honkonen (plm), Mika Honkanen (tsv)
Mediasepät Oy: Virpi Riikonen (plm), Merja Haukka (tsv)
Serimedia Oy: Jarno Kauppinen (yhdyshenkilö)

Muut edustukset


Teollisuusliiton Kulttuuri- ja vapaa-aikajaosto: Juha Ruotsalainen (puheenjohtaja)
SAK:n Keski-Suomen aluetoimikunta: Ari Liukkonen
© Jyväskylän Kirjatyöntekijäin Yhdistys ry 2022